امروز دوشنبه 20 آبان 1398

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

ویژگی ها و نشانه های لوازم میکاپ خراب

آیا نشانه ها و ویژگی های لوازم و وسایل میکاپ خراب و خراب را می دانید؟ در این بخش که با عنوان ویژگی ها و نشانه های لوازم میکاپ خراب، در مجله پزشکی هانیما منتشر شده است به شما آموزش می دهیم که چطور تشخیص دهید لوازم میکاپ خراب است یا خیر. شما باید بتوانید تشخیص دهید، چه هنگامی ماده میکاپی شما برای استفاده شایسته است و چه هنگامی بهتر است بقیه ی آن را دور بیندازید.

ویژگی ها و نشانه های لوازم میکاپ خراب

احتمالا خیلی زیادی از خانم ها مواد و لوازم میکاپشان را خیلی زیاد دوست دارند و بعضی مواقع رنگ بعضی از آن ها آنقدر برای شان زیباست که به هیچ وجه دوست ندارند هیچ کدام را دور بیندازند اما باید بدانید بعد از مدتی در لوازم و مواد میکاپی شما اتفاقاتی می افتد که بقیه ی برای استفاده شایسته نمی باشدند چون تبدیل به یک بستر خوب برای رشد باکتری ها شده اند.   بیشترین توجه را داشته باشید ریمل از آن دسته لوازم میکاپی است که باید نسبت به آن بیشترین حساسیت را داشته باشید، «جیم همر»، متخصص ترکیبات شیمیایی مواد میکاپی می گوید:« هربار که برس ریمل را بیرون می آورید، از آن استفاده می کنید و دوباره آن را سر جایش برمی گردانید، در این مسیر برس مقداری باکتری جذب می نماید و آن را به داخل ریمل می برد. » زمانی باکتری ها داخل ریمل تجمع کنند، می توانند سبب قرمزی، خارش یا حتی بعضی مواقع ورم ملتهب و گل مژه در ناحیه چشم ها بشود. اگر می خواهید از سلامت ریمل خود آسوده خاطر باشید هر ۲ تا ۳ ماه ریمل را عوض کنید.«پتی دابروف »، میکاپگر می گوید: « زمانی ریمل شما خراب می شود بویی نزدیک به بوی گازوئیل از آن به مشام می رسد. »
هرگاه در چشم های تان احساس نابهتری کردید و نشانه هایی از بعضی بیماری ها را در آن ها دیدید، باید نخستین کاری که می کنید دور انداختن تمام لوازم میکاپ های مربوط به چشم تان باشد چون ممکن بیماری به آن ها سرایت کرده باشد. اگر بعد از یک یا ۲ روز خوب نشد حتما به یک متخصص چشم مراجعه کنید. باکتری ها عاشقش هستند به جز موردهایی که فرمول و حالت پودری دارند، تقریبا تمام کرم پودرها بر پایه آب هستند که این، به مفهومی این است که باکتری ها عاشق آن ها هستند. جیم همر می گوید:« زمانی هنوز بسته بندی کرم پودر باز نشده است می توان تا ۲ سال از آن نگهداری کرد ولی زمانی یک بار بسته بندی آن باز شود بهتر است تنها ۶ ماه تا یک سال بعد از آن استفاده کرد.» کرم پودرهای خود را دور از فضاهای مرطوب ( مثل حمام  )، گرم و پرنور نگهداری کنید. چون این محیط ها رشد باکتری ها را بیشتر می نماید و سبب می شود که کرم پودر و به طور کلی تمام لوازم میکاپ شما سریع تر خراب شود. از بقیه ی نشانه های انقضا تغییر بو یا رنگ کرم پودر است، در این حالت مصرف کرم پودر می تواند سبب ایجاد حساسیت و آکنه و جوش بشود. اگر گیاهی است توجه کنید پنکیک از آن دسته لوازم میکاپ هایی که احتمال خراب شدن آن خیلی زیاد کم است و می توانید تا مدت ها استفاده کنید، هر پنکیکی را حداقل می توان یک تا ۲ سالاستفاده کرد. نیکیتا ویلسون می گوید: « بعضی از پنکیک هایی که منشا گیاهیدارند مقدار خیلی زیاد کمی آب دارند بنابراین اگر آن را در اطراف محیط های مرطوبی چون حمام قرار دهید احتمال رشد باکتری ها در آن وجود دارد. بنابراین اول از همه به برچسب پنکیک تان نگاه کنید اگر روی آن عبارت گیاهی  botanical  وجود داشت یا روی آن نوشته بود که موادی چون بابونه، آلوورا، بامبو، چای سبز یا… . دارد باید در نگهداری آن دقت بیشتری کنید چون در آن ها مقداری آب وجود دارد. خرابی اش را از ظاهرش بفهمید جیم همر می گوید: « در رژلب ها آبی وجود ندارد بنابراین احتمال خراب شدن آن ها خیلی زیاد کمتر است ولی از آن جا که این دست آورد مدام با لب ها در تماس هستند بهتر است هر سال عوض شوند. همچنین اگر به تازگی بیمار بوده اید بهتر است رژ خود را دور بیندازید. » دابروف می گوید: « رژلب ها مواد روغنی شکل دارند بنابراین در طول هنگام بوی روغن مانده می گیرند.باید بدانید ظاهر این دست آورد می تواند خراب شدنش را نشان دهد و هر گاه احساس کردید در بافت و ترکیب رژتان تغییری ایجاد شده، آن را دور بیندازید. یکی بقیه ی از نشانه های خرابشدن سفت شدن رژ است به طوری که رنگدانه های آن به بهتری روی لب نمی نشینند و اگر شما از آن استفاده کنید ناصافی اش را احساس می کنید.» دقت بیشتر در مورد سایه های کرمی و مایع اگر چشمانی حساس دارید یا به سلامت چشم های تان اهمیت زیادی می دهید و نمی خواهید قرمز شوند یا به خارش بیفتند هر ۳ ماه یک بار سایه چشم تان را عوض کنید هر چند سایه ها تقریبا فرمولی مشابه باقی پودر ها مثل پنکیک، رژگونه دارند ولی از آنجا که با حساس ترین قسمت بدن سر و کار دارند بنابراین انتقال باکتری ها به آن و بعد سرایتش به چشم می تواند خیلی زیاد پرخطر باشد.
در مورد سایه چشم های غیر پودری و کرمی باید دقت بیشتری هم داشته باشید چون باکتری ها خیلی زیاد سریع تر در آن ها رشد می کنند، اگر با انگشت سایه می زنید پیشش کاملا دست های تان را بشویید . علاوه بر این هر تغییر رنگ یا بو می تواند نشانه خراب شدن سایه باشد. آلودگی بدون نشانه خط چشم مایع یا مداد باید هر ۳ ماه یک بار عوض شود. همانند سایه، خط چشم نیز نزدیک منطقه ای حساس استفاده می شود و اگر به باکتری ها آلوده باشد به بهتری آن را به چشم انتقال می دهد. جیم همر می گوید: « آلودگی خط چشم معمولا هیچ نشانه آشکاری ندارد. » اگر خط چشم تان آلوده باشد احتمال قرمزی، خارش و در موردهای بد، التهاب به وجود می آ ید. البته از مداد چشم می توان مدت طولانی تری استفاده کرد به این شرط که به طور مرتب آن را بتراشید. اگر می خواهید جوش نزنید زمانی از کرم های گریم استفاده می کنید یعنی می خواهید جوش ها و جای آن ها را بپوشانید و قاعدتا نمی خواهید سبب ایجاد جوش شوید. ولی باید بدانید که اگر از یک کرم گریم خیلی زیاد قدیمی استفاده کنید احتمال این که روی صورت تان جوش به وجود بیاید خیلی است. « نیکیتا ویلسون »، متخصص ترکیبات شیمیایی مواد میکاپی می گوید: « زمانی رنگ کرم شما کمی تغییر کند نشان می دهد که خرابشده است و بقیه ی قابل استفاده نمی باشد. » کرم های گریم مایع بهتر است بعد از یک سال دور ریخته شوند ولی از پودر های گریم می توان تا ۲ سال استفاده کرد. دیر خراب می شود دقیقا همان قانونی که در رابطه پنکیک ها وجود داشت در مورد رژگونه های پودری هم صدق می نماید یعنی اگر در مواد تشکیل دهنده آن آب وجود نداشته باشد، می توانید تا مدت ها از آن استفاده کنید ولی اگر رژگونه شما کرمی باشد باید هرسالآن را عوض کنید. ویلسون می گوید:« اگر می خواهید عمر رژگونه را خیلی کنید بهطور مرتب برس آن را بشویید و رژگونه را در محیطی تاریک و خشک نگهداری کنید. اگر رژگونه تان مرطوب یا نم دار شود، احتمال رشد باکتری ها در آن تسریع می شود این رطوبت می تواند ازتماس برس با کرم پودر یا کرم صورت به رژگونه سرایت کند.» دابروف می گوید: « زمانی شما رژگونه خود را روی کرم صورت یا کرم پودر می مالید، چربی ها لابه لای موهای برس گیر می کنند و به رژگونه انتقال می یابند. » این حالت سبب می شود، یک لایه کمرنگ سفید خاکستری روی رژگونه پودری یا لایه ای گچی روی کرم ها به وجود بیاد. برای این که از به وجود آمدن این حالت جلوگیری کنید بعد از استفاده از مرطوب کننده یا کرم پودر چند دقیقه صبر کنید و بعد رژگونه بزنید. همچنین می توانید پیش از استفاده از رژگونه چربی های صورت را پاک کنید و بعد از استفاده نیز برس رژگونه را با یک حوله خشک تمیز کنید. در مورد کرم ها و پودرها ترکیب ظاهری آن ها نیز می تواند خیلی زیاد کمک کننده باشد. اگر ترکیب رژگونه تان خیلی زیاد سفت و سخت شده بود و به بهتری از هم جدا نمی شد و تکان نمی خورد، باید یک رژگونه نو بخرید.
اندروید lg مولفیکس