امروز شنبه 29 شهريور 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

مواد غذایی زیبـا کننده

۵ ماده غذایی زیباکننده

هدف از تغذیه درست رساندن بدن به حداکثر سلامت ممکن است اما اگر کنار آن خوش قیافه هم شویم کسی اعتراض نخواهد داشت. خانم ها مبالغ هنفرمودی را برای زیباتر شدن هزینه می کنند اما شاید باور نکنید مواد غذایی نظیر اسفناج، خشکبار، کرفس و حتی گوجه فرنگی لوازم میکاپی ارزانی هستند که می توانند شما را زیباتر کنند.
گوجه فرنگی: گوجه فرنگی به علت داشتن لیکوپن قرمزرنگ است. این ماده سبب می شود پوست انسان از یک حدی قرمزتر نشود. به صورت علمی به اثبات رسیده که این ماده از پوست در برابر آفتاب محافظت می نماید. پس به جای استفاده از کرم های ضدآفتاب می توان حجم بیشتری گوجه فرنگی خورد که حتی برای از بین بردن چین و چروک های پوست هم خیلی زیاد سودمند است.
اسفناج: اسفناج نه تنها سیستم دفاعی بدن را بالاتر می برد بلکه سبب درخشش چهره شما هم می شود. اسفناج ماده ای به نام لوتئین دارد. آنتی اکسیدانی که نورهای مضر برای چشم را به خود جذب کرده و از صدمه دیدن سلول های چشمی جلوگیری می نماید. چشم هرچقدر سالم تر باشد درخشش بیشتری دارد.
آب انگور قرمز و شکلات تلخ: این دو ماده غذایی هر دو ترکیبی به نام پلی فنول دارند. پژوهشات نشان داده این ترکیب برای طولانی تر کردن عمر سلول های پوست خیلی زیاد سودمند است. برای داشتن پوستی صاف و سالم بهتر است آب انگور قرمز و شکلات تلخ بخورید البته مراقب استفاده بیش تر از حد آنها هم باشید.
کرفس: می دانستید کرفس انسان ها را خندان تر می نماید؟ جویدن کرفس لثه ها را ماساژ می دهد و بین دندان ها را تمیز و آنها را درخشان تر می نماید.
خشکبار: بادام زمینی منبع کاملی از سلنیوم است. ماده عالی که برای سلامت و شادابی موها خیلی زیاد سودمند است. گردو هم اسیدهای سودمندی دارد که موها را خوش حالت تر و درخشان تر می نماید. خوردن خشکبار خیلی می تواند موجب اضافه وزن شود ولی فقط کافی است روزی ۲ عدد بادام زمینی بخورید تا مواد عالی مورد نیاز را به بدن و موهایتان برسانید.

اندروید lg مولفیکس