امروز یکشنبه 24 آذر 1398

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

مواد غذایی برای افزودن و بهترشدن رشد موها

موها نیز برای رشد نیاز به مواد غذایی و خوراکی دارند. برخی از مواد غذایی که سبب می شوند رشد موهای سر ما افزودن پیدا کند و همچنین بهتر و سریع تر رشد کند. در این بخش از مجله پزشکی هانیما، شما را با پنج ماده غذایی که رشد موهای (Hair growth) شما را سریع تر می نماید آشنا می کنیم.

مواد غذایی برای افزودن و بهترشدن رشد موها

 

5 ماده غذایی که به رشد بهتر موهای سر کمک می کنند عبارتند از: تخم مرغ آب پز، روغن زیتون، سبزیجات سبز، گوشت سفید و میوه. هر یک از مواد عذایی را در ذیل توضیح داده ایم.  

تخم مرغ آب پز خوردن روزانه یک تخم مرغ آب پز به رشد سریعتر و سلامت موهای شما کمک می نماید. پروتئین موجود در تخم مرغ آب پز به رشد مو کمک می نماید و علاوه بر این، برای افزودن قدرت ریشه مو و تنه مو نیز سودمند است. ———- روغن زیتون روغن زیتون تک تک تارهای موی ما را از ریشه تا نوک تمیز می نماید. حتما” از روغن زیتون خالص استفاده کنید. ———- سبزیجات سبز خوردن سبزیجاتی که به رنگ سبز تیره هستند به رشد سریع موها کمک می کنند. این نوع سبزیجات سرشار از ویتامینهای ای، سی و دی (E, C, D) هستند که برای رشد سریع موها خیلی سودمند هستند. ———- گوشت سفید خوردن گوشت مرغ ، ماهی و انواع گوشتهای سفید بقیه ی سرعت رشد مو را افزودن می دهند. این غذاها سرشار از امگا۳ (Omega 3) هستند و علاوه بر مو برای همه نقاط بدن سودمند هستند. ———- میوه مصرف میوه هایی مثل انگور ، آواکادو ،کشمش و پرتقال رشد موها را تسریع می کنند.
اندروید lg مولفیکس