امروز دوشنبه 20 آبان 1398

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

روغنی که شما را زیباتر می نماید

می خواهیم به شما روغنی معرفی کنیم که شما را زیباتر می نماید. در این بخش که با عنوان روغنی که شما را زیباتر می نماید، در مجله پزشکی هانیما منتشر شده است می توانید زیباتر شوید. نام این روغن، روغن شتر مرغ است.

 

 

روغنی که شما را زیباتر می نماید

 

 

ایرانیان و رومی های باستان از روغن شتر مرغ به دو منظور زیبایی و دارویی در درمان زخم، سوخبرچسبی استفاده می کردند.  

 

مطالعات و پژوهشات بر روی روغن شتر مرغ اثبات کرده است که این روغن جهت کم کردن التهاب، درد، التیام بازسازی پوست خیلی زیاد سودمند است. روغن شتر مرغ به علت دارا بودن اسیدهای چرب ضروری امگا  ۳ و ۶ و ۹  که مورد نیاز بدن انسان است و بدن قادر به ساختن این اسید های چرب ضروری نمی باشد و باید روزانه از بیرون بدن تامین شود. این اسید های چرب برای تقسیم ،بهبود و رشد سلولی پوست لازم است.
روغن شترمرغ یکی از شفرمود انگیز ترین روغن های جهان است که به علت ریز مولکول بودن تقریبا مشابه اسیدهای چرب در پوست انسان است و نیز به جهت دمای ذوب پایین با سرعت فوق العاده ای بدون چربی دادن به پوست ،جذب بدن می شود و منافذ پوست را مسدود نمی نماید. لازم به ذکر است روغن شتر مرغ غنی از اکسیژن است و به همین علت است که در محل مورد استفاده و یا صدمه دیده سبب افزودن گردش جریان خون می شود. در حقیقت روغن شتر مرغ رازی از رازهای آفرینش است برای چه که تنها روغن ریزمولکولی است که هم در تسکین و مدیریت درد و هم در امداد رسانی و بازسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. اثر بخشی روغن شتر مرغ بسبرچسبی به عوامل متعدد از جمله سن،وزن ونیاز بیمار دارد. زیبایی و بازسازی پوست
می دانید که به طور معمول هیچ درمانی برای بیماریهای پوستی شناخته شده از قبیل اگزما و پسوریازیس وجود ندارد اما این بیماریها می توانند با مصرف روغن شتر مرغ بهتر مدیریت شوند و با توجه به سه عامل سن، وزن و نیاز بیمار اثر بخشی روغن جهت بازسازی پوست و نفوذ عمقی در بین لایه های پوست که هر کدام وظیفه ای خاص به شرح زیر به عهده دارند، حدود ۷۵ روز هنگام لازم است و باید با در نظر گرفتن ۳ عامل کلیدی فوق هرفردی دوز مصرف خود را مشخص کند. به افرادی که از خشکی بیش تر از حد پوست رنج می برند و بعد از استحمام دچار خارش پوست می شوند پیشنهاد می گردد بعد از هر بار استحمام صورت و دست های خود را با روغن شترمرغ به خوبی  چرب کنند. _ برای از بین بردن جوش های صورت به مدت 3 – 2 هفته روزی یک مرتبه بعد از شست و شو با صابون های غیر محرک، روغن شترمرغ به خوبی در حدود یک دقیقه  روی پوست مالیده شود. لکه های پوستی هنگام بیشتری برای بهبود نیاز دارند. برای ترک های پاشنه و کف پا روزی دو بار ( به خصوص یک مرتبه پیش از خواب ) روغن شتر مرغ به خوبی مالش داده شود. حد اکثر در طی سه روز اثرات آن مشهود خواهد بود. _  استفاده از روغن شترمرغ بر روی خراشیدگی ها و زخم های پوستی  و سوخبرچسبی ها روزی سه مرتبه در طی یک هفته تاثیر خیلی زیاد مطلوبی در التیام داشته و اثر زخم خیلی زیاد کمتری به جا می ماند. _ برای جلوگیری از اثرات زیانبار انواع دست آوردات میکاپی که عمدتاً از مواد مصنوعی و گه گاه حساسیت زا تولید شده اند پیشنهاد می گردد پیش از خواب و بعد از شست و شوی صورت ، روغن شترمرغ به خوبی روی صورت مالیده شود. _ افرادی که از درد در ناحیه مچ دست رنج می برند ، نظیر کارگرانی که کارهای تکراری با دست انجام می دهند و یا اعضاء کامپیوتر و تایپیست ها و بیماران دچار  به روماتیسم و درد های کمر و زانو روزانه سه مرتبه روغن شترمرغ را هر بار به مدت سه دقیقه روی ناحیه درد به خوبی مالش دهند. اثرات تسکینی در طی سه تا هفت روز بسته به شدت درد ظاهر خواهد شد. ورزشکاران و افرادی که دچار کوفبرچسبی  و کشیدگی عضلانی و یا کشیدگی و التهاب تاندون ها و لیگامنت ها شده اند برای تسکین درد روزی دو مرتبه باید ناحیه را به خوبی و حداقل به مدت پنج دقیقه با روغن شترمرغ مالش دهند و این کار را تا حدود یک هفته ادامه دهند. انجام این کار در هنگام شب و پیش از خواب و بستن ناحیه مذکور با باند کشی نتایج بهتری در پی دارد. نکته آخر: روغن شتر مرغ لایه بردار و جوان کننده پوست و صاف کننده خطوط چروکیده پوست است.
اندروید lg مولفیکس