امروز دوشنبه 20 آبان 1398

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

چطور علامت های پیری را از صورت خود ناپدید کنیم

علائم پیری را اگر روی صورت خود می بینید برای شما راه حلی داریم. در این بخش که با عنوان چطور علامت های پیری را از صورت خود ناپدید کنیم در مجله پزشکی هانیما منتشر شده است راه و روش هایی را به شما معرفی می کنیم که می توانید علایم پیری را محو کنید.

 

چطور علامت های پیری را از صورت خود ناپدید کنیم

 

 

ممکن است شما احساس جوانی کنید، اما علائم آشکار پیری را در چهره خود ببینید. این علائم مثل چین‌ و چروک اطراف چشم یا لب‌ها، لکه‌های پوستی و شل شدن پوست است. به جز عمل جراحی، روش های درمانی بقیه یی برای زیبایی پوست صورت وجود دارد. البته این روش‌ها هم بی‌خطر نمی باشدند و ممکن است واکنش های آلرژیک (حساسیت ) نسبت به برخی مواد آنها داشته باشید. اما این روش ها خطر کمتری نسبت به جراحی های زیبایی دارند.   

 

1 – تزریق بوتاکس یا دیسپورت اگر چین و چروک پیشانی خیلی شده باشد، تزریق بوتاکس یا Dysport راه حل مزمانی است. بوتاکس، حاوی سم باکتری بوتولینوم است. تزریق این سم توسط پزشک متخصص ( نه در میکاپگاه یا مراکز غیرمجاز )، سبب از بین رفتن خطوط اخم پیشانی یا چروک اطراف لب و چشم می‌شود. این تزریق فقط چند دقیقه طول می کشد و درد کمی دارد. پیش و بعد از تزریق بوتاکس معمولا 3 تا 7 روز طول می‌کشد تا بوتاکس اثر مطلوب خود را نشان دهد. تزریق بوتاکس، عضلات را شل و رها می‌کند. با گذشت هنگام که عضلات به آرامی توانایی انقباض را به دست می آورند، چین و چروک دوباره ظاهر می‌شود. برای جلوگیری از پیدایش مجدد چین و چروک، این تزریق باید هر 4 تا 6 ماه یک بار تکرار شود. 2 - ترماژ ( Thermage ) برای رفع آویزان شدن و شلی پوست، روش ترماژ می تواند سودمند باشد. این دسبرچسباه با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی، پوست را گرم می نماید. گرما سبب تحریک تولید کلاژن در بدن می شود و پوست را سفت و محکم می‌کند. ترماژ می‌تواند دردناک باشد، اما با یک جلسه می توان به نتیجه دلخواه خود رسید. پیش و بعد از ترماژ با این روش، افتادگی پلک به خوبی درمان می‌شود. حدود 4 تا 6 ماه طول می شد تا نتایج این روش ظاهر شود. 3 – پالس نوری شدید (IPL ) IPL همانند لیرز، به لایه عمیق پوست به نام درم می رود. پالس نوری کوتاه برای جوان سازی پوست انجام می شود. بر خلاف لیزر، IPL طیف وسیع ای از نور را می تاباند که می تواند انواع عیوب پوستی را درمان کند. با این روش، فقط درد کمی را احساس خواهید کرد. پیش و بعد از IPL IPL سبب کم کردن قرمزی روزاسه (مثل جوش) و تیرگی سیاه دور چشم می‌گردد. IPL با تخریب سلول های رنگدانه ای پوست، می تواند لکه های پوستی ناخواسته مانند ملاسما (مثل لکه های بارداری) و لکه های پیری (لکه های کبدی) را از بین ببرد. تولید کلاژن توسط IPL تحریک می شود و سبب کم کردن خطوط پوستی و چین‌ و چروک صورت می شود. 4 - مواد پرکننده مواد پرکننده با حجیم کردن زیر بافت، چین و چروک صورت را صاف می‌کند. این پرکننده‌ها در مناطق مورد نظر به طور مستقیم تزریق می‌شوند. کلاژن، یکی از قدیمی ترین پرکننده‌هاست. سایر مواد پرکننده عبارتند از : اسید هیالورونیک، هیدروکسی آپاتیت کلسیم، پلی متیل متاکریلیت PMMA  و سلول‌های چربی که از شکم و یا ران برداشته می‌شوند. پیش و بعد از تزریق پرکننده‌ها تاثیر تزریق هیالورونیک اسید، می تواند 9 ماه و یا بیشتر طول بکشد. تزریق کلاژن هر 3 تا 6 ماه یک بار باید مجددا تزریق شود. اثر تزریق سلول‌های چربی، دائمی است. اثر تزریق PMMA نیز دائمی است.
اندروید lg مولفیکس