امروز جمعه 20 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

تولید نسل جدیدی از داروهای پروتئینی بـا طول عمر بـیشتر

گروهی از دانشمندان آمریکایی در کوشش هستند تا با ساخت نسل جدیدی از داروهای پروتئینی انقلابی جدید در عرصه پژوهشات پزشکی ایجاد کنند. قابل ذکر است از سال 85 شروع به پژوهشات شده است.

به گفته هانیما، دانشمندان دانشگاه یل در آمریکا اعلام کردند، این کلاس جدید از داروهای پروتیئنی در مقایسه با داروهای فعلی از مزیتی همچون طول عمر بیشتر در بدن بیمار برخوردار هستند.

به فرموده آنها این دستاورد جدید گامی بلند به سمت کنترل ساختار نوعی کلاس غیر معلوم از پروتیئن ها موسوم به بتا – پپتاید است.

اکنون دانشمندان امیدوار هستند که این پروتئین های جدید به اساس ساخت نسل جدیدی از داروها تبدیل شوند که از مزایایی همچون ارزان تر بودن برای استفاده در مصارف وسیع تجاری منجر شود.

در حال حاضر داروهای تولید شده بر اساس پروتئین ها، ضمن آنکه از هزینه بالایی برخوردار هستند طول عمر چندانی نیز در بدن بیمار ندارند.

بر اساس گفته فناوری ریویو، آناشپارتز از اساتید برجسته شیمی در دانشگاه یل فرمود : داروهای پروتئینی معمولا گران هستند و به علت طول عمر کم در بدن بیمار و نگهداری در انبارهای پزشکی استفاده از آنها مقرون به صرفه نمی باشد.

با این حال دانشمندان این دانشگاه اکنون به فرآیند جدیدی دست یافتند که می توان با استفاده از این کلاس جدید از پروتئین ها داروهایی ارزانتر و با طول عمر بیشتر تولید کنند.

 

برچسب ها :
اندروید lg مولفیکس