امروز جمعه 20 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

آسپرین عمر بیماران سرطانی- قلبی را افزودن میدهد

دکاضطرابلام: بیماران سرطانی که به حمله قلبی دچار می‌شوند در صورت مصرف آسپرین، مدت بیشتری زنده می‌مانند.

به روایت از خبرگزاری یونایتدپرس از هوستون، “ژان برنار زمان” و همکارانش در “مرکز سرطان ام.دی اندرسون” در “هوستون” واقع در برچسبزاس، “کالج پزشکی بیلور” در هوستون و “مرکز پزشکی دانشگاه دوک” در “دورهام” متذکر شدند، به ندرت به بیماران سرطانی که به حمله قلبی دچار می‌شوند آسپرین داده می‌شود برای اینکه عامل‌های عریانه خون (شمار پلاکت‌ها) به علت شیمی درمانی پایین است و پزشکان بیم دارند که آسپرین که خود رقیق‌کننده خون است موجب آغاز یک خونریزی پرخطر شود.
این گروه معتقدند که تومورها برای رشد خود مواد شیمیایی آزاد می‌کنند که موجب تحریک تشکیل رگ‌های جدید خونی می‌شود و این مواد شیمیایی به رغم پایین بودن شمار پلاکت‌ها سبب غلیظ شدن خون و ایجاد عریانه‌های خونی می‌شود که می‌تواند موجب بروز حملات قلبی شود.
محققان برای آزمایش نظریه خود سوابق ? ???بیمار سرطانی را که در سال ? ?????در مرکز ام.دی اندرسون به حمله قلبی دچار شده بودند وارسی کرد و متوجه شدند که در صورت عدم دریافت آسپرین تنها شش درصد از این افراد که شمار پلاکت‌هایی پایینی داشتند بعد از یک حمله قلبی زنده ماندند که اگر آسپرین دریافت کرده بودند ? ???درصد می‌توانستند زنده بمانند.
بیمارانی که آسپرین دریافت کرده بودند به هیچ عوارض شدید خونریزی دچار نشدند.
زمان فرمود: “اکنون که این مطالعه را انجام داده‌ایم به هیچوجه جا ندارد که شخصی از درمان سرطان جان سالم بدر ببرد اما بلافاصله بعد از آن بر اثر حمله قلبی جان خود را از دست بدهد.”
گفتهی در رابطه این پژوهش در نشریه اینترنتی شماره اول فوریه مجله “سرطان” چاپ شده است.

 

برچسب ها :
اندروید lg مولفیکس