امروز شنبه 29 شهريور 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

دلواپسی از مصرف داروهای ضد اضافه وزن

هانیما:  هریک ازاین داروها اثرات جانبی مهمی شامل مسالهات گوارشی ، افزودن فشار خون و ضربان قلب و اختلالات خلقی را در پی دارند. این عوارض مشخصا در طولانی مدت ظاهر میشوند.

بر اساس مطالعات انجام شده پیش از استفاده وسیع تر از داروهای ضد اضافه وزن لازم است اطلاعات بهتری در باره اثرات مصرف طولانی مدت آنها بدست آوریم.
به گفته BBC ، محققان می گویند در آینده این داروها برای مقابله با بحران رو به افزودن اضافه وزن از اهمیت بیشتری برخوردار خواهند شد.
اما محققان دانشگاه آلبرتا می گویند پیش از آنکه اطلاعات لازم به ویژه در زمینه پیامد های قلبی عروقی به دست آید ، این داروها مورد استفاده قرار گرفته اند و معتقدند باید آزمایشات بیشتری روی این داروها صورت گیرد.
داروهای مورد نظر شامل orlistat ، sibutramine و rimonabant هستند که دو مورد اول درحال حاضر برای مصرف طولانی مدت تایید شده اند در حالی که داروی سوم تحت وارسی مجدد از سمت ساهنگام نظارت بر غذا و داروی آمریکا قرار دارد.
هریک ازاین داروها اثرات جانبی مهمی شامل مسالهات گوارشی ، افزودن فشار خون و ضربان قلب و اختلالات خلقی را در پی دارند. این عوارض مشخصا در طولانی مدت ظاهر میشوند.
دلواپسی بیشتر اثری است که در طولانی مدت اعمال م یکنند.
با توجه به موفقیت اندک روش های درمان اضافه وزن و مسالهاتی که اضافه وزن بر سلامت عموم اعمال می نماید تولید داروهای بی خطر و تاثیرگذار برای رفع این مساله باید جزء اولویت های پژوهشات علمی قرار گیرد.

برچسب ها :
اندروید lg مولفیکس