امروز شنبه 29 شهريور 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

ساخت انواع جدیدی از پروب های داخل رگی ام آر آی

هانیما: پنج نوع پروب جدید “ام آر آی” را شناسایی ترکیب پلاک های آندوسکلووز و ساختار دیواره عروق بزرگ در دانشکده مهندسی فیزیک و علوم هسته ای دانشگاه صنعتی امیر کبیر طراحی شده است.

محمد محمدزاده فارغ التحصیل دکتری پرتو پزشکی در گفبرچسبو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با توجه به افزودن آمار مرگ و میر ناشی از سکته های قلبی و مغزی شناسایی اجزای پلاک های داخل رگی این روش می تواند به پزشکان معالج در تعیین روش، نوع درمان و هنگام درمان کمک کند.
وی فرمود: انتظار می رود با جایگذاری پروبهای تصویر برداری جدید روی کانترهای درمانی در آینده نزدیک انجام درمان های رفع گرفبرچسبی عروقی با کمک “ام آر آی” و با عارضه کمتری امکان پذیر شود.
وی تصریح کرد: در این طرح برای استفاده از قابلیت های روش تصویر برداری ام آر آی در شناسایی نوع پلاک ها 5 نوع پروب داخل رگی مختلف با توانایی های ویژه ساخته شده است به گونه ای که پروب های جدید می توانند با قرار گرفتن در داخل رگ های کروند قلب مقدار وضوح بافتی را در تصاویر عروق افزودن دهند.
محمد زااه پافشاری کرد: تصویر برداری از این پروب ها در نمونه های حیوانی موفقیت آمیز بوده و در صورت همکاری ساهنگام ها و مراکز مرتبط با این سیستم می توان برای ثبت بین المللی پروب های جدید و کاربرد آنها در تصویر برداری از عروق انسان استفاده کرد .

برچسب ها :
اندروید lg مولفیکس