امروز یکشنبه 22 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

کاوش های تازه برای اکتشاف داروهای باستانی

دانشمندان بریتانیا به حفریات مصر باستان کمک می کنند تا راز داروهایی را اکتشاف کنند که پنج هزار سال پیش مصریان باستان به کار می بردند.
به گفته دکاضطرابلام به روایت از بی بی سی،تیمی از دانشگاه منچستر برای کندوکاو در رابطه روش های طبابت مصریان باستان به سینا مسافرت می نماید.

آنها قصد دارند برخی از داروهای گیاهی که امروز در میان قبایل بدوی منطقه رایج است را با نمونه های به دست آمده از مقابر مصر باستان مقایسه کنند.

دکتر رایان متکالف پژوهشگر حوزه مصرشناسی به بی بی سی فرموده است: “مصریان باستان در علوم پزشکی پیشرفته بودند. خیلی زیادی از داروهایی که آنها مصرف می کردند، امروز هم استفاده می شود.”

به فرموده دکتر متکالف مصریان قدیم به خاصیت خیلی زیادی از گیاهان و مواد طبیعی از جمله به خاصیت آرام بخش شاهدانه پی برده بودند.

به فرموده دکتر متکالف مصریان باستان از مواد طبیعی انواع مرهم و داروهای مسکن یا درمانی می ساختند.

هدف پژوهش این است که از ریشه های داروسازی مصریان شناخت بیشتری به دست آید.

دکتر متکالف می گوید: “در آن هنگام رفت و آمد در روش های تجارتی رونق داشت و احتمال خیلی زیاد دارد که مواد دارویی و دانش استفاده از گیاهان دارویی میان اقلیم ها و کشورها رد و بدل شده است.”

او می گوید: “با مقایسه روش های درمان رایج در میان اقوام و قبایل ابتدایی مصر امروز با نمونه های به دست آمده از مقابر فراعنه امیدواریم به منشاء برخی از مواد و روش های درمانی پی ببریم.”

برچسب ها :
اندروید lg مولفیکس