امروز یکشنبه 22 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

کم کردن خطر اعتیاد با مصرف دقیق داروهای مخدر

نظر می رسد سوء استفاده از مسکنهای مخدر در ایالات متحده در حال افزودن است. دکتر مایکل هوتن مدیر مرکز توانبخشی درد در کلینیک مایو در روچستر در مصاحبه ای با شمارۀ مارس مجله women¢s Health Source به سؤالات در مورد سوءاستفاده ها و اعتیاد به درمانهای ضد درد پاسخ داده است.
بنظر می رسد سوء استفاده از مسکنهای مخدر در ایالات متحده در حال افزودن است. دکتر مایکل هوتن مدیر مرکز توانبخشی درد در کلینیک مایو در روچستر در مصاحبه ای با شمارۀ مارس مجله women¢s Health Source به سؤالات در مورد سوءاستفاده ها و اعتیاد به درمانهای ضد درد پاسخ داده است.

  مقدار اعتیاد درمانهای ضد درد چقدر است؟

تخمین زده می شود که بین 10 تا 40 درصد افراد دچار درد پایدار از مخدرها( مانند هیدروکودون، مرفین، اکسی کودون، هیدرومورفون، مپریدین و متادون) استفاده نابجا می کنند. زنان باید در مورد چنین خطر بخصوصی مطلعتر باشند برای اینکه بیشتر از آقایان نیازمند داروهای ضد درد هستند.

  چه تفاوتی بین استفاده نابجا و اعتیاد وجود دارد؟

استفاده نابجا به معنی استفاده از یک داروی ضد درد در مورد بقیه یی از اثر ضد دردی آن است برای مانند جهت کمک به خواب و یا رفع اضطراب. در اعتیاد افراد دارو را جهت تغییر خلق(mood) و یا اثرات نئه آور (euphoric) استفاده می کنند حتی اگر به قیمت مسالهات اجتماعی و رفتارهای اجباری در خانه، محیط کار و یا مدرسه منجر شود.

  چطور بیماران می توانند از اعتیاد به دور باشند؟

اگر استفاده نابجا سریعاً و بدون رودربایستی اعلام شود احتمال اعتیاد پایین است. همچنین هنگامی که بیماران داروهای نسخه شده خود را مطابق با دستور پزشک مصرف کنند شانس اعتیاد خیلی پائین می آید.

به مرور هنگام بیماران نسبت به داروهای مخدر وابسته می شوند و ممکن است احتیاج به افزودن دوز دارو جهت کنترل درد خود داشته باشند. در این جا بیماران باید در این مورد با پزشک خود در مورد افزودن دوز دارو و یا احتمال تعویض دارو صحبت کنند.

منبع: هانیما

برچسب ها :
اندروید lg مولفیکس