امروز یکشنبه 22 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

داروهای اعصاب بر شکسبرچسبی استخوان در کهنسالان می افزاید

هانیما: ررسی ها نشان می دهد افرادی که بالای 50 سال سن دارند و به طور مداوم از یک نوع داروی اعصاب استفاده می کنند ، دو برابر بیشتر دچار به انواع شکسبرچسبی های استخوانی می شوند.

به روایت از مدیکال نیوز تودی ، محققان بر گروهی از افراد 50 سال به بالا که متوسط سن آنان در حدود 65 سال بود ، وارسی کردند.

نتیجه اینکه افرادی که به طور مرتب و روزانه از یک نوع ثابت داروی اعصاب استفاده می کردند ، دو برابر بیشتر از سایرین دچار شکسبرچسبی های استخوانی می شدند.

البته این شکسبرچسبی ها در طول 5 سال بعد از شروع داروها اتفاق می افتاد اما با وجود اینکه این داروها پوکی استخوان را که عارضه رایج در میانسالی و کهنسالی است را ، شدید شدن می نماید ، بر مقدار و شدت شکسبرچسبی ها می افزاید.

بنابر همین گفته ، شکسبرچسبی ها نیز بر اثر کوچک ترین برخوردی حاصل می شد که این موردهای عبارتند از افتادن از روی صندلی یا تخت یا موردهای جزئی مشابه ، به همین علت بهتر است افراد در سنین میانسالی مصرف مداوم تمام داروهای خود را با پزشک متخصص در میان بگذارند تا حتی در صورت لزوم این گونه داروها بر حسب نیاز پزشک متخصص نوع آنها را هر چند وقت یک بار تغییر دهد.

برچسب ها :
اندروید lg مولفیکس