امروز جمعه 20 تير 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

برخی داروهای جلوگیری از خونریزی بیماران قلبی منجر به مرگ آنها می شود

وارسی ها نشان داده است داروهایی که به منظور جلوگیری از خونریزی های بعدی به بیماران قلبی که تحت عمل جراحی “بای پس” قرار گرفته اند داده می شود ، می تواند منجر به مرگ آنان در سالهای بعد شود.
به گفته  مهر به روایت از دکاضطرابلام به روایت از یو اس ای تودی ، از جمله این داروها تریسی لول است که از سال 1985 مورد استفاده قرار گرفته است.

بنابرهمین گفته ، فقط در سال گذشته این دارو برای 246 هزار نفر تجویز شده است تا از خون ریزیهای بعد از عمل بکاهد. چنانچه این گونه داروها می تواند در دراز مدت یعنی در حدود 5 سال موجب بروز عریانه های خون در عروق و مرگ بیماران شود.

در حال حاضر بیش تر از 4 میلیون نفر در سراسر جهان در حال استفاده از داروهای این چنینی هستند که محققان نسبت به آن هشدار داده اند.

بنابراین گفته ، کارشناسان در حال کار بر روی داروهای مشابه هستند تا علاوه بر جلوگیری از خون ریزیهای اضافه ، مانع از تشکیل عریانه در خون نیز بشود. برای چه که خیلی زیادی از بیماران در سنین کهنسالی تحت عمل بای پس قرار می گیرند و در صورت بروز عریانه مجدد توانایی و تحمل کافی برای عمل دوباره را ندارند و این کار برای آنان پرخطر خواهد بود.

برچسب ها :
اندروید lg مولفیکس