امروز پنج شنبه 14 فروردين 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

داروی جدید بقیه یی برای کنترل فشار خون

فشار خون بالا عارضه ای است که تقریبا اکثر مردم دنیا را در سنین مختلف درگیر می نماید و موجب بروز علائم و عوارض نامطلوب بقیه یی نیز می شود ، از این جهت کنترل آن اهمیت قابل ملاحظه ای دارد و در حال حاضر نیز داروی جدیدی برای آن ساخته شده است.
به گفته هانیما به روایت از هلت دی نیوز ، داروی جدیدی به نام “تکتورنا” با نام تجاری “الیسکرن” ، به صورت قرص ضد فشار خون ساخته شده و مورد تایید ساهنگام غذا و داروی امریکا  قرار گرفته است.

فشار خون بالا در بیش تر از یک چهارم  ازجمعیت  آمریکا وجود دارد و موجب افزودن خطر بروز سکته مغزی، حملات قلبی، نارسایی کلیوی، نارسایی قلبی و مرگ می شود.

تکتورونا ، نخستین داروی ضد فشار خون از نوع مهار کننده آنزیم رنین است که توسط اف دی ای تایید می شود.

این دارو در ابتدای روند بروز فشار خون تجویز می شود در حالی که بقیه ی داروهای ضد فشار خون ، در مرحله های بعدی روند بروز فشار خون تاثیر گذارتر است.

اثربخشی داروی تکتورنا در کم کردن فشار خون، در 6 مورد مطالعه مقایسه ای با دارونما در مدت 8 هفته و بر روی بیش تر از 2 هزار نفر دچار به فشار خون متوسط آزمایش شد که نتیجه رضایت بخش بوده است.

متخصصان معتقدند که داروی تکتورنا در ترکیب با داروی هیدروکلرودیازوکساید که نوعی داروی ادرار آور است ، اثر شایسته تری برجای می گذارد.

برچسب ها :
اندروید lg مولفیکس