امروز شنبه 29 شهريور 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

از کورتون برای درمان لاغری استفاده نکنید

هانیما: یک متخصص تغذیه هشدار داد:استفاده از کورتون در درمان لاغری، عوارض گوارشی و استخوانی را در پی دارد.
دکترایمان مومنی، متخصص‌ تغذیه با اعلام این مطلب به ‌خبرنگار خبرگزاری‌دانشجویان ایران فرمود: برخی افراد برای افزودن وزن از دسته داروهای کورتون استفاده می‌کنند، چنانچه استفاده از این داروها به علت احتباس آب و نمک موجبات بروزعوارض خیلیی از قبیل عوارض گوارشی و استخوانی را فراهم می‌کنند.

وی افزود: مصرف داروهای اشتها آور هنگامی تاثیرگذار است که شخص از هر نظر سالم باشد.

دکتر ایمانی ، همچنین استفاده از داروهایی را که با کم کردن سوخت و ساز ‌بدن سبب افزودن وزن می‌شوند را جهت افزودن وزن ناشایسته ذکر کردو فرمود: این داروها سبب کم‌کاری تیروئید شده و علاوه بر آن با برهم زدن نظم طبیعی بدن، سبب ایجاد مسالهات جسمی عدیده می‌شوند.

وی، رایج‌ترین داروی مصرفی جهت اضافه وزن در کشور را سیپروهپتادین دانست و فرمود: عوارض این دارو کمتر است؛ ضمن آنکه باید دانست تمام درمان‌های دارویی لاغری هنگامی تاثیرگذار خواهند بود که علت لاغری ناشی از عارضه یا بیماری نباشد.

این متخصص افزود: بنابراین لازم است افراد لاغر با انجام‌ وارسی لازم از سلامت خود اطمینان یافته ‌و سپس اقدام به‌درمان لاغری نمایند. البته اکثر قریب به اتفاق بیماری‌هایی که سبب لاغری می‌شوند نیز با درمان به موقع رفع می‌شوند.

دکترمومنی درپایان، رژیم‌غذایی ‌صحیح حاوی شیر، لبنیات، حبوبات، غلات، گوشت، سبزیجات و میوه‌جات‌و نیز انجام‌ ورزش را که سبب افزودن اشتها و نیز سلامت فرد می‌شوند را بهترین راه درمان لاغری دانست.

برچسب ها :
اندروید lg مولفیکس