امروز سه شنبه 29 مرداد 1398

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

خاصیت و فواید بی نظیر عسل

عسل جایگزینی طبیعی‌تر و سالم‌تر برای شکر است که سالهای خیلیی در خیلی زیادی از نقاط دنیا در آشپزی و طبخ غذاها مورد استفاده قرار گرفته است.

عسل برای تقویت سطح ایمنی بدن فوق العاده سودمند است. این خوردنی درمانگر و معجزه آسا همچنین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد باکتریال قابل توجهی است که برای حفاظت از سیستم گوارشی سودمند هستند.

به گفته مجله پزشکی هانیما به روایت از ایسنا، عسل منبع فوق العاده‌ای از انرژی است و بعنوان خوردنی کم کردن دهنده علائم خسبرچسبی هم شناخته شده است.

متخصصان تغذیه می‌گویند: عسل برای تقویت سطح ایمنی بدن فوق العاده سودمند است. این خوردنی درمانگر و معجزه آسا همچنین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد باکتریال قابل توجهی است که برای حفاظت از سیستم گوارشی سودمند هستند. بعلاوه می‌توان از عسل برای درمان مسالهات و بیماریهای معمول مثل سرماخوردگی و گلودرد استفاده کرد. از سمت بقیه ی با وجودی که عسل قادر به درمان سرطان نمی باشد اما دارای خاصیت ضد تومور است و سطح آنتی اکسیدان بین سلولی را افزودن می‌دهد.

شبکه خبری تورنتونیوز در مقاله جدیدی منتشر کرد: عسل حاوی قندهای گلوکز و فروکتوز است و همچنین مقدار منیزیم، پتاسیم، کلسیم، آهن و فسفات را در بدن افزودن می‌دهد. عسل سرشار از ویتامین B و C است.

متخصصان پافشاری می‌کنند که از خاصیت ضدباکتریایی عسل هم نباید غافل شد. عسل نه تنها گلودرد را تسکین می‌دهد بلکه هم چنین می‌تواند باکتری‌های خاصی را که موجب ایجاد عفونت می‌شوند نابود سازد. در واقع اکثر موسیقی دانان و خوانندگان از ترکیب عسل با آب ولرم برای نرم کردن گلو پیش از شروع برنامه‌های خود استفاده می‌کنند.

عسل همچنین برای افرادی که قصد کم کردن وزن دارند، با ارزش و سودمند است. مصرف آب لیمو در ترکیب با عسل به هنگام صبح مخلوطی کامل برای تقویت مقدار سوخت و ساز بدن است.

اندروید lg مولفیکس