امروز شنبه 10 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

8 سبـزی که از کلم کِیل سالم تر هستند

bunch-of-kale-kalam

 

در چندین سال گذشته استفاده از کلم کِیل رو به گسترش بوده، اما در رابطه آن چیز خیلیی فرموده نمی شود. به تازگی این سبزی بیشتر از هر چیز دیگه ایبرای تزیین بشقاب غذا استفاده می شود. اما سبزیجات بقیه یی هم هستند که برخی از آنها مواد مغذی بیشتری نسبت به کلم کِیل دارند. ادامه مطلب را بخوانید تا در رابطه این سبزیجات که سالم تر از کلم کِیل هستند بیشتر بدانید.

 

آب تره

یکی از همه آن سبزیجاتی که در دنیا وجود دارند، آب تره است که مواد مغذی خیلیی دارد. این سبزی نیترات خیلیی دارد که اکسیژن سازی در طول ورزش کردن را بهبود داده و فشار خون را پایین می آورد. آب تره حاوی ویتامین K ، C ، A و بتاکاروتن است. همچنین بهترین منبع غذایی PEITCاست، یک ترکیب طبیعی که نشان داده شده مانع رشد سرطان سینه می شود. از نظر مقدار کالری هم بهتر از آب تره نخواهید توانست پیدا کنید.

 

کُلارد (collards)

این سبزی دو برابر کلم کِیل پروتئین و آهن داشته و حاوی مقدار خیلیی کلسیم است. کلارد همچنین به علت پایین آوردن کلسترول از کلم کِیل بهتر است. و البته زمانی صحبت از محتوی فولات به میان می آید، کلم کِیل در مقابل کلارد حرفی برای فرمودن ندارد.

 

برگ چغندر (Beet Greens)

برگ چغندر سرشار از فیبر بوده و سرو آن حاوی تقریبا 1.5 از متوسط مصرف پیشنهاد شده فیبر است. این سبزی نسبت به کلم کِیل منبع بهتری از پتاسیم، مس، ویتامین E و کلسیم است.

 

کلم برگ چینی

کلم برگ چینی حاوی آمینو اسیدهای ضروری است که کلم کِیل بدون آنهاست. همچنین سرشار از فیتوکمیکال ها و ترکیبات اصلی گوگرد و آنتی اکسیدان هاست، که آخری زمانی کلم برگ چینی پخته میشود سالم می ماند، درست برعکس کلم کِیل.

 

اسفناج

اسفناج، یک سبزی سالم و اصیل است. قدرت این ماده غذایی خارق العاده را دست کم نگیرید! اسفناج در محتوی آنتی اکسیدان، فیبر، آهن، منیزیم، پتاسیم، ویتامین A ، پروتئین و ویتامین E در مقایسه با کلم کِیل برنده است.

 

جعفری

کاملا درست است، این سبزی مواد مغذی خیلیی دارد. هر گرم جعفری در مقایسه با کلم کِیل حاوی 4 برابر فولات بیشتر، سه برابر آهن بیشتر و دو برابر فیبر و ویتامین K بیشتر است. از فواید بقیه یش این است که بهتر تر از کلم کِیل برای وعده های غذایی استفاده می شود.

 

چغندر برگ (Chard)

چغندر برگ و کلم کِیلخیلی مشابه هم هستند. و این هم درست است که در برخی وارد کلم کِیل سالم تر از چغندر برگ است. اما چغندر برگ دو برابر بیشتر از آن منیزیم دارد. و منبع بهتری از آهن است. هر گرم چغندر برگ، تراکم بیشتری نسبت به کلم کِیل دارد.

 

کاهو

حتما غافلگیر شدید که این سبزی را در لیست ما دیدید؟ کاهو از نظر محتوی اسید فولیک (ماده مغذی که نشان داده شده استبه کم کردن افسردگی کمک میکند)کلم کِیل را شکست میدهد، و مثل همه این لیست، ارزش مواد مغذی هر گرم کاهو نسبت به کلم کِیل خیلی بیشتر است.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی هانیما ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.

اندروید lg مولفیکس