امروز شنبه 10 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

باخوردن پیاز بقیه ی نیازی به جراحی زیبایی ندارید

Onions

پیاز یکی از خوردنی های خیلی زیاد پرنفعی است که در لیست غذایی روزانه ما جای دارد و به فرمهای گوناگون خام و پخته یا سرخ شده آن را استفاده می کنیم. پیاز فواید درمانی و نفعهای خیلیی دارد از پیشگیری از سرطان و  بیماری دیابت گرفته تا معالجه  تنبلی تخمدان ها اما ما در این بخش  هدفمان شمردن فواید پیاز در سلامت بدن نمی باشد بلکه می خواهیم این مژده  را به طرفداران این خوراکی  بدهیم که پیاز چه تاثیر خوبی  در زیبایی و مراقبت از پوست دارد.

 

 پیاز موجب تقویت کلاژن سازی می شود

پیاز هم مانند سیر بر فعالیت ۲ نوع آنزیم که موجب ایجاد التهاب و تحریک پذیری پوست می شود، تاثیر گذاشته و با کم کردن یا متوقف کردن فعالیت این دو آنزیم می تواند پوستی زیبا و بدون چین و چروک به ما هدیه دهد. پیاز علاوه بر دارا بودن ویتامین C و آنتی اکسیدان، حاوی ترکیباتی است که خاصیت ضدالتهابی دارد و موجب تقویت کلاژن سازی در پوست شده و در نتیجه از شل شدن و افتادگی پوست جلوگیری و آن را سفت می نماید.

آنتی اکسیدان های پیاز به جنگ چین و چروک می روند

یکی از خاصیت پیاز، خاصیت آنتی اکسیدانی آن است .همانطور که می دانید ،آنتی اکسیدان ها تاثیر بسزایی در مراقبت از پوست دارند. آنتی اکسیدان های موجود در پیاز با رادیکال های آزادی که سبب ایجاد چین و چروک می شوند مقابله کرده و پوست شما را از چین و چروک محافظت می کنند.

پیاز لایه بردار است

عصاره پیاز چون دارای اسیدهای گیاهی است روی پوست می تواند پیلینگ شایسته انجام دهد، یعنی سبب ریزش و رفع لایه سلول های مرده و کراتینی پوست شود و این فعالیت، شادابی پوست را فراهم می آورد که ثمره این عملکرد داشتن پوستی بدون لک، جوش، تمیز و با طراوت بوده که در وارسی ها و پژوهشات به اثبات رسیده است. بعد از شستن پوست اگر لازم باشد بهتر است به مقدار لازم کرم گیاهی روی پوست مالیده شود. البته پوست های چرب معمولا نیاز به کرم ندارند.

پیاز به جنگ آکنه ها می رود

یکی بقیه ی از ترکیبات پیاز کرومیم(chromium)است. یکی از عوامل مهم در بروز آکنه وجود باکتری است که کرومیم می تواند مقدار آلودگی های باکتریایی را کم کرده و به کمتر شدن آکنه کمک کند. بنابراین، با وارد کردن این ماده غذایی در رژیم غذایی روزانه خود می توانید پوستی شاداب و زیبا داشته باشید.

 منبع : www.mahsho.com
اندروید lg مولفیکس