امروز شنبه 10 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

پنج خطای شناخته شده در مصرف سیـر

Garlic Cloves

برخی ها از سیر به علت بویی که در نفس انسان بوجود می آورد، فراری هستند و بعضی ها هم به علت نفعهای خیلیی  که برای سلامتی دارد، از آن استفاده میکنند ولی باید همواره این مورد را مد  نظر داشه باشیم که  مصرف سیر، شرایط بخصوصی دارد ا که اگر به این شرایط اهمیت داده نشود، آنقدرها هم  که باید از فواید سیر بهرمند نمی شوند

۱ –  استفاده از سیر در قالب قرص سیر

قرص سیر یک راه حل برای رهای از بوی بدن سیر است اما مسلماً به اندازه خود سیر، سودمند نخواهد بود. سیر خام، بهترین شکل سیر برای استفاده از قدرت درمانی این هدیه طبیعت است. قرص سیر، می تواند تا حدودی این فواید رو تأمین  کند اما در سطحی خیلی زیاد کمتر از سیر خام. هر بار که با بو و طعم سیر خام به مساله برخورد کردید، به یاد بیاورید که در ازای این بوی ناخوشایند، چه اثرات سودمند و شفرمود انگیزی برای سلامتی دارد.

۲ –  سیر پخته

رایج ترین نوع استفاده از سیر در بین اکثر مردم، پختن سیر است برای اینکه به این شکل، طعم خوبی به غذاها می دهد. متأسفانه، پختن سیر سبب از بین رفتن آلیسین موجود در اون می شود. آلیسین،‌یکی از مهمترین ترکیبات موجود در سیر است. تنها راه فعال نگه داشتن آلیسین و استفاده بهینه از فواید اون، خرد کردن و مصرف سیر به صورت خام است.

۳ –  مراقب باکتری های سودمند موجود در دسبرچسباه گوارش باشید

سیر، یک آنتی بیوتیک قوی است. این یعنی، اگر در مصرف سیر خیلیه روی کنیم،‌ باکتری های سودمند دسبرچسباه گوارش رو از بین می برد. این در حالیست که ما به این باکتری های سودمند نیاز داریم. برای جلوگیری از این امر، بهتر است که سیر رو همراه با پروبیوتیک ها مصرف کنیم.

۴ –  سیر کهنه و پیر

خاصیت سیر کهنه به اندازه سیر تازه نمی باشد و بهتر است که از سیرهای جوان استفاده کنیم. برای تشخیص اینکه آیا سیر تازه است یا نه، باید به نوار سبز رنگی که در وسط حبه سیر است، توجه کنیم. همچنین، همیشه تلاش کنید که از سیرهای اورگانیک، استفاده کنید.

۵ –  استفاده از مقادیر ناچیز سیر

با مصرف یک حبه سیر کوچک نمی توان به قدرت واقعی نهفته در سیر دست پیدا کرد. سیر در صورتی به تقویت سیستم ایمنی کمک می نماید که روزانه به مقدار دو تا سه حبه با اندازه متوسط، مصرف شود.

نکته ای در رابطه مصرف سیر تازه

همونطور که فرموده شد، بهترین شکل مصرف سیر، استفاده از سیر تازه و خام است. اما اگر از طعم سیر خام خوشتون نمی آید، چند حبه سیر رو خرد و ریز کرده و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذارید تا در هوای آزاد باقی بماند. سپس مقداری سس سیب یا هر نوع سس مشابه بقیه ی رو برای بهبود طعم به سیر خرد شده، اضافه کنید.

منبع : yeka.ir

اندروید lg مولفیکس