امروز شنبه 10 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

اطلاعاتی در رابطه با آجیل فندق و تصاویری از آن

American_Chestnut

فندق یکی از آجیل هایی است که خاصیت زیادی دارد و از بروز خیلی بیماری‌ ها پیشگیری می ‌کند فندق سرشار از خیلی زیادی ویتامین ها می باشد امروز در هانیما تصاویری از فندق و خاصیت آن را برای شما آماده کرده ایم

american-hybrid-chestnut Chestnut chestnut-pod Chestnuts_roasted horse chestnut initial-cooking-of-the-shelled-chestnuts-with-sugar-waterand-vanilla-bean

خاصیت فندق منبع سرشار از ویتامین ها

بتاسیتوسترول
بتاسیتوسترول که به مقدار خیلیی در فندق یافت می ‌شود، اثر فوق‌العاده‌ای در کم کردن کلسترول و پیشگیری از سرطان (مخصوصا سرطان سینه و پروستات) دارد.
بنابراین مصرف 25 تا 30 گرم فندق در روز، بدن را هم در برابر بیماری‌ های قلبی و هم در برابر سرطان محفوظ می ‌دارد.

روغن فندق
فندق غنی از روغن است. در واقع 60 تا 70 درصد فندق از روغن تشکیل شده است.
این ساختار و ترکیب روغنی دارای فواید زیر برای بدن است:
تامین انرژی، تنظیم حرارت، محفاظت در برابر عوامل بیرونی و کمک به گردش ویتامین‌های محلول در چربی.
در روغن فندق، برخی اسیدهای چرب وجود دارند که اعمال مهمی را برای بدن انجام می‌ دهند؛ به عنوان مانند “اسید اولئیک” موجود در روغن فندق از افزودن کلسترول خون پیشگیری می‌کند(کلسترول را به مقدار 2/26درصد کم کردن می ‌دهد)، قند خون را تنظیم می ‌کند و آپوپروتئین A-1 را که برای پیشگیری از بروز بیماری ‌های عروق سیاهرگ سودمند است، افزودن می ‌دهد(به مقدار 25 درصد) و آپوپروتئین B که مضر می ‌باشد را کم کردن می ‌دهد(به مقدار 5/7 درصد).
بقیه ی اسید چرب سودمند در روغن فندق، “اسید لینولئیک” است که به مقدار خیلیی در روغن فندق یافت می ‌شود. لینولئیک اسید نقش خیلی مهمی در رشد و سلامت اندام‌ ها دارد.

ویتامین های فندق
فندق یک منبع خوب از ویتامین‌های B1، B2 و B6 است. این ویتامین ‌ها برای حفظ سلامت مغز و خون‌سازی ضروری هستند، مخصوصا برای کودکان در حال رشد.

ویتامین E
ثابت شده است که مصرف 25 تا 30 گرم فندق در روز، تمامی ویتامین E مورد نیاز در روز را تامین می نماید و برای پیشگیری از بیماری‌ های عروق سیاهرگ قلبی و سرطان کافی است.
روغن فندق بهترین منبع شناخته شده ویتامین E است که برای سلامت ماهیچه ‌های قلب و بقیه ی ماهیچه‌ های بدن ضروری است.
این ویتامین همچنین برای عملکرد طبیعی سیستم تولید مثل ضروری می ‌باشد.
ویتامین E از تجزیه و همولیز گلبول ‌های قرمز خون جلوگیری می ‌کند، بنابراین به عنوان نوعی محافظ در برابر کم‌ خونی یا آنمی عمل می نماید.
از بقیه ی فواید ویتامین E که در فندق به وفور یافت می ‌شود، پیشگیری و ممانعت از عوامل ایجاد کننده سرطان می ‌باشد. اگر سرطان پیشا در بدن شکل گرفته باشد، ویتامین E با سلول‌ های سرطانی می‌ جنگد.

املاح فندق
فندق دارای مواد معدنی زیر می باشد:
* کلسیم، که برای رشد استخوان ها و دندان‌ ها ضروری است.
* آهن، که در خون ‌سازی نقش دارد.
* روی، که نقش مهمی در هورمون‌ های جنسی دارد.
* پتاسیم، که برای تحریک سیستم عصبی و عملکرد شایسته عضلات و ماهیچه‌ ها ضروری است.

در نهایت این که:
پژوهشی جدید نشان داده است، افرادی که فندق و یا روغن آن را مصرف می‌ کنند، 50 درصد کمتر از کسانی که هیچ گاه فندق نمی ‌خورند، در معرض خطر مرگ بر اثر حمله ‌های قلبی هستند.
این آجیل دارای مواد تغذیه ‌ای سودمندی برای سلامت قلب است.

اندروید lg مولفیکس