امروز شنبه 10 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

درمان طبـیعی عفونت ادراری بـا میوه ها

fruit

روش های خیلیتری برای مبارزه با یک عفونت ادراری  غیر از مصرف  آنتی بیوتیک وجود دارد و در برخی مو ارد اصلا نیازی به داروی پزشکی نمی باشد.و می توان آن را در خانه درمان کرد. مصرف مقدار خیلیی آب سبب می شود که عفونتها از بدن خارج شود

عفونت ادراری یا سیستیت یکی از مسالهات رایج به خصوص در بین خانم‌هاست. در موردهای ساده این مساله بعد از چند روز خود به خود از بین می‌رود و مساله حل می‌شود؛ اما اگر فرد دچار عوامل خطرسازی مانند دیابت، رفلاکس ادرار به سمت کلیه ها، بارداری و سنگ باشد باید حتما به پزشک مراجعه کند چون امکان دارد مساله ساده ی عفونت ادراری، کلیه‌ها را نیز درگیر کرده و تبدیل به مسالهی جدی شود. برای بهتر شدن از این بیماری علاوه بر مصرف داروهای تجویزی پزشک می‌توانید میوه‌هایی که در این مطلب اشاره می‌شود را نیز میل کنید؛ چون علاوه بر ویتامین‌دهی، شما را از عفونت موجود رها می‌کنند.

زغال اخته

زغال اخته در صدر میوه‌های ضدعفونت ادراری قرار دارد. پزشکان و محققان حوزه ی تغذیه این میوه‌های قرمز را بهترین سلاح برای حفاظت از مجاری ادراری می‌دانند به خاطر این که حاوی خاصیت آنتی بیوتیکی و آنتی‌اکسیدانی است. این میوه‌های ریز حالت اسیدیته ی ادرار را بیشتر کرده و به همین علت هر نوع باکتری را دفع می‌کنند. زغال اخته از بین برنده ی باکتری‌ها است و پیش از آن نیز اجازه نمی‌دهد این عناصر مزاحم به بافت‌های مجاری ادراری بچسبد. پیشنهاد می‌کنیم خود شما زغال اخته را درست کردن کرده و آب آن‌را بگیرید؛ به خاطر اینکه آب زغال‌اخته‌های حاضری حاوی قند خیلیی هستند و ترکیبات سودمند خود را از دست داده‌‎اند؛ پس بهتر است خود شما دست به کار شوید.

papaya

پاپایا

پاپایا یکی بقیه ی از میوه‌های سودمند برای پیشگیری و درمان عفونت‌های ادراری است. این میوه نیز حالت اسیدیته ی ادرار را بالا برده و سبب دفع باکتری‌ها و درمان عفونت ادراری می‌شود. پاپایا جزو گنجینه‌های طبیعی و سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین C است. باید بدانید که پاپایه یک میوه ی سم زدای سودمند و سرشار از فیبرها است که به مقدار خیلیی آنتی‌اکسیدان دارد و مثانه و روده‌ها را تمیز می‌کند. پاپایا به علت دارا بودن آنزیم‌ها به کم کردن التهاب کمک کرده و التیام بخش است.

آب پرتقال و آب لیموترش

حتما می‌دانید که پرتقال و لیموترش جزو میوه‌های سرشار از ویتامین C هستند. اگر به دنبال معجون سلامتی هستید صبح ها آب دو عدد پرتقال را با آب نصف لیموترش ترکیب کرده و نوش جان کنید. این آبمیوه‌ی طبیعی سبب مقابله با عفونت ادراری می‌شود. علاوه بر این آب پرتقال و لیموترش به تمیز شدن روده‌ها نیز کمک خیلیی می‌کند.

PineappleWater

آب آناناس

آناناس حاوی آنزیم سودمندی است که سبب التهاب زدایی از بدن شده و برای رهاشدن از شر عفونت ادراری سودمند است. در واقع می‌توان آناناس را یک میوه ی درمانگر دانست که شایسبرچسبی حضور روزانه در سبد میوه را دارد. پیشنهاد می‌کنیم از این میوه به هر صورتی که دوست دارید(در سالاد میوه و یا به صورت آب میوه) استفاده کنید. در صورت ابتلا به عفونت ادراری آب آن‌ را گرفته و میل کنید.

آب انگور قرمز

انگور قرمز نیز جزو گنجینه‌های فوق العاده ی طبیعی است. این میوه ی قرمز و پرخاصیت حافظ سیستم ادراری بوده به اندازه ی زغال اخته کمک کننده است. اگر خیلی دچار مساله عفونت ادراری می‌شوید روزانه از این میوه استفاده کنید. انگور قرمز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست و سبب کم کردن التهاب بدن می‌شود. آب انگور قرمز دیورتیک (ادرارآور) فوق‌العاده‌ای است که علاوه بر تامین ویتامین‌های بدن به بهبود و درمان عفونت ادراری کمک خیلیی می‌کند.

چند پیشنهاد ی کلی

همانطور که فرموده شد عفونت ادراری در خانم‌ها رایج‌تر است. وجود عفونت و التهاب در مثابه سبب سوزش ادرار، احساس فشار در شکم، خسبرچسبی و همچنین تب می‌شود. برای درمان عفونت ادراری یا همان سیستیت پزشک معالج آنتی بیوتیک تجویز می‌کند. لازم است که در کنار این آنتی‌بیوتیک‌ها از میوه‌های اشاره شده نیز استفاده کنید. چون تمام این میوه‌ها سرشار از ویتامین C و عناصر مغذی بقیه ی هستند که به کم کردن باکتری‌های موجود در مثانه کمک می‌کنند.

مصرف مواد غذایی ادرارآور را در الویت قرار دهید. این مواد غذایی سبب جلوگیری

از احتباس آب در بافت‌های بدن شده و به افزودن ادرار کمک می‌کنند. مارچوبه، خیار، کرفس و چغندر جزو این مواد غذایی هستند

اگر به طور مرتب به این مساله دچار می‌شوید علاوه بر مصرف آب‌میوه‌های اشاره شده به پیشنهاد‌های زیر نیز عمل کنید:

* مصرف آب و مایعات سودمند را افزودن دهید. این کار سبب پاکسازی مثانه و مجاری ادراری می‌شود.

* دمنوش بابونه، دارچین یا رزماری نیز برای کم کردن التهاب خیلی زیاد سودمند هستند.

* از مصرف مواد غذایی حاوی خاصیت آنتی بیوتیکی مانند سیر، زنجبیل، جعفری و غیره غافل نشوید. می‌توانید بعدازظهر دمنوش زنجبیل میل کنید. جوشانده‌ی جعفری نیز سودمند است.

* مصرف مواد غذایی ادرارآور را در الویت قرار دهید. این مواد غذایی سبب جلوگیری از احتباس آب در بافت‌های بدن شده و به افزودن ادرار کمک می‌کنند. مارچوبه، خیار، کرفس و چغندر جزو این مواد غذایی هستند.

* از مصرف مواد غذایی تحریک کننده ی مثانه مانند قهوه یا چای سبز پرهیز کنید.

* از مصرف مواد غذایی حاوی آرد تصفیه شده، شیرینی‌جات و غیره بپرهیزید. این مواد غذایی سبب افزودن حالت احتباس آب در بافت‌ها شده و به دفع باکتری‌ها کمکی نمی‌کنند.

* می‌توانید یک قاشق جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کرده و بنوشید. این کار نیز به درمان عفونت ادراری کمک می‌کند.

منبع : www.tebyan.net

اندروید lg مولفیکس