امروز شنبه 10 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

عکس های از خیار و خاصیت آن

8cucumber670x353ag

عکسی که مشاهده می کنید بوته خیار می باشد. قصد داریم تا شما را با خیار بیشتر آشنا کنیم به همین منظور تصاویری از آن را برای شما درست کردن کردیم و در ادامه مطلب قرار دادیم همچنین خواهید توانست اطلاعاتی در رابطه با خاصیت خیار را بخوانید

 

20100901 Cucumber2 ARS_cucumber baby-cucumber-lo Cucumber plants DSC04180 FFO_005_XS squash_seedlings2خیار (به دری: بادرنگ) (Cucumis sativus) گیاهی از تیره کدوییان است و اهل ناحیه کشور هند است که اقسام گوناگونی دارد. میوه‌اش درشت و سبز یا سفیدرنگ است و آن را خام می خورند بوته آن مانند بوته خربزه است. ۹۰ درصد حجم خیار آب است و این میوه قدرت حفظ آب را دارد بنابراین محتوای داخل آن نسبت به بیرون آن ۲۰ درجه خنک تر است.

خاصیت خیار

قراردادن خیار خام روی پوست، حرارت و التهاب را کم کردن می‌دهد. خاصیت خنک کننده و تمیزکننده آن برای پوست سودمند است. آب خیار تازه، سوزش سردل، اسید معده، زخم معده و ورم معده را تسکین می‌دهد. قرار دادن برش خیار روی چشم نه تنها تسکین آور است بلکه ورم را نیز کم کردن می‌دهد.

مصرف روزانه آب خیار، در کنترل بیماری اگزما، آرتروز و نقرس نقش دارد. خیار برای افرادی که از بیماری ریه، معده و سینه رنج می‌برند، سودمند است. پتاسیم موجود در آن برای بیماران دارای فشارخون بالا سودمند است. خیار حاوی آنزیمی به نام ارپسین (Erepsin) است که در هضم پروتئین کمک می‌کند. مخلوطی از آب خیار، هویج، کاهو و اسفناج در رشد مو تاثیرگذار است.

بیماری روماتیسم را که به علت اسید اوریک اضافه در بدن به وجود می‌آید با مصرف مخلوطی از آب خیار و هویج درمان کنید. خیار برای مقابله با بیماری‌های دندان و لثه نیز تاثیرگذار است. این میوه خاصیت درمانی برای بیماری‌های کلیوی، مثانه، کبد و لوزالمعده دارد. ماده معدنی موجود در آن مانع ایجاد شکاف در ناخن‌های دست و پا می‌شود. خیار و آب آن برای بیماران دیابتی سودمند است. ویتامین K موجود در آن، مانع رشد سلول‌های سرطانی و تومور می‌شود. پوست خیار منبع خوب سیلیکا (Silica) است که برای حفظ سلامتی بافت پیوندی تاثیرگذار است.

خوردن خیار با پوست، مخصوصاً اگر تر و تازه باشد، برای معده خیلی زیاد سودمند فایده است. اما در صورتیکه تازه نباشد و ایجاد دلدرد نمودجهت دفع زیان باید با عسل یا مویز یا رازیانه خورد. همچنین اگر خیار خیلی رسیده و زرد شده باشد خوردن آن تولید دل درد می‌کند.

اندروید lg مولفیکس