امروز شنبه 10 خرداد 1399

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

سبـزیجات سیرکننده بـا کالری کم

fruit-vegetable

استفاده خیلی از میوه‌ها و سبزیجات یک روش آسان و سالم است که موجب کم کردن  استفاده از کالری روزانه می‌شود؛ برای سالم ماندن  خیلی خوب است که  در هر وعده غذایی یا میان وعده‌ها از این سبزیجات مصرف  کنیم.

خیار:

نصف خیار حدود 20 کالری دارد و 98 درصد آن آب است، خیار حاوی فیبر، پروتئین، ویتامین A، C، K، امگا3، امگا6، B5، کلسیم، منیزیم، فمسافرت، پتاسیم، منگنز و فیتواسترول است.

خیار خاصیت ضد سرطانی دارد، بوی بد دهان را از بین می‌برد، برای پوست، مو و ناخن سودمند است، سبب کم کردن کلسترول، بهبود دیابت و نقرس می‌شود، ادرار آور است، به کم کردن وزن کمک می‌کند و چربی سوز خوبی است.

گوجه فرنگی:

یک گوجه فرنگی متوسط دارای 25 کالری است و سرشار از آب و فیبر است، گرسنگی را کم کردن می‌دهد و می‌توان به صورت پخته و خام خورد.

گوجه فرنگی از سکته مغزی جلوگیری می‌کند، برای پوست، پروستات، تسکین دردهای عصبی، رفع بی‌اشتهایی، درمان یبوست، تورم دهان، درد مفاصل، روماتیسم، تصفیه خون و بیماری‌های عفونی سودمند است؛ آب گوجه فرنگی ادرار آور است و به هضم غذا و مواد نشاسته‌ای کمک می‌کند.

گوجه فرنگی دارای ویتامین A، B، C، و K است، مواد معدنی مانند کلسیم ، فمسافرت و آهن دارد و انرژی بدن را تأمین می‌کند.

کرفس:

هر شاخه کرفس یک تا 2 کالری دارد، تمیز کننده کلیه و مثانه است، مانع سنگ کلیه یا آلودگی میکروبی و درد می‌شود، ضمن اینکه بوی بد دهان را از بین می‌برد.

کرفس تقویت کننده معده و اعصاب است و به سوختن چربی و کم کردن وزن نیز کمک می‌کند.

کاهو:

کاهو انواع مختلف دارد، هر برگ کاهو دارای 2 کالری است و غنی از ویتامین ث، پتاسیم و فیبر است، ضمن اینکه این گیاه خواب آور و ضد نفخ است.

تربچه:

10 عدد تربچه دارای 7 کالری است، غنی از مواد معدنی است، طعم آن کمی تند است، سبب هضم غذا شده و موجب لاغری می‌شود.

تربچه خاصیت دارویی دارد، برای درمان یرقان، نقرس و روماتیسم سودمند است و سبب دفع سنگ‌های صفراوی می‌شود، ضمن اینکه برای از بین رفتن نفخ معده سودمند است؛ تربچه درد را تسکین می‌دهد، معده را پاک می‌کند و ادرارآور است.

منبع : doctoreman.ir

اندروید lg مولفیکس