امروز یکشنبه 24 آذر 1398

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

نکته های خواندنی در رابطه سلامت کلیه ها

tumblr_mh6kaqOeTY1rli3vfo1_500

در صورتیکه می خواهید کلیه های سالمی داشته باشید ،باید  سبزی و میوه بیشتری بخورید. اکثر میوه ها و سبزیها پر از آنتی اکسیدان ها  و ویتامین ها و مواد  خوبی هستند که باث تقویت بدن می شوند، و نمی گذارند کلیه های شما صدمه ببیند، و مریض شود و از بیماریهای کلیوی مراقبت می نماید.

میوه‌ها و سبزیجات سرشار از ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان شامل تمشک، فلفل دلمه‌ای، گریپ فروت، اسفناج، کلم برگ، توت‌فرنگی، پرتقال و گوجه‌فرنگی است.

اگر کلیه های شما صدمه‌دیده یا بیماری کلیوی دارید، مقدار پتاسیم بدن خود را برای اطمینان از سطح مطلوب سالم‌تر کنترل کنید.

هر روز به مقدار کافی آب بنوشید، این مقدار تقریبا ۱۴۰۰ میلی‌لیتر است و باید در بدن ادرار بی‌رنگ یا زردکم رنگ تولید شود. از جمله خوارکی‌ها می‌توان به چای، سوپ‌ها، سیب، انگور، کاهو، کرفس و گوجه‌فرنگی اشاره کرد.

خوردن ۱۰۰ گرم ماهی روغنی پخته یا کباب‌شده دو بار در هفته می‌تواند به سلامت کلیه ها کمک کند.

عملکرد سالم کلیه ها را با مصرف یک وعده جو (پرک) در صبح حفظ کنید.

اگر می‌خواهید سلامت کلیه های خود را افزودن دهید، تلاش کنید به وعده غذایی روزانه خود مقدار محدودی گوشت اضافه کنید. گوشت کمک می‌کند بدن شما عضله‌سازی کند، بافت‌ها را ترمیم نماید و با عفونت‌ها مقابله کند. اگر بیماری کلیوی دارید با یک متخصص تغذیه در مورد مقدار پروتئین شایسته و مورد نیاز بدن خود مشورت کنید.

سیر نیز کلیه های ملتهب یا تحریک‌شده شما را آرامش می‌بخشد، مصرف این گیاه سودمند خواهد بود، چون مانند یک آنتی‌بیوتیک طبیعی در بدن شما عمل می‌کند.

مراقب باشید بدنتان دچار کمبود ویتامین نشود، برای اینکه کمبود ویتامین‌ها بر فشار خون بالا، سنگ کلیه، التهاب کلیوی، عفونت‌های دسبرچسباه ادراری بر عملکرد کلیه تاثیر می‌گذارند. انواع ویتامین‌ها می‌توانند سلامتی کلیه های شما را بازیابی کنند و عملکرد آنها را بهبود بخشند.

ویتامین‌ها غذاهای غنی از ویتامین B12 شامل جگر گاو، تخم مرغ، شیر، پنیر، ماهی روغنی و گوشت گوساله، اردک، بوقلمون و بره است.

ویتامینD نوعی ویتامین محلول در چربی است که عملکرد کلیه ها را بهبود می‌بخشد، مواد زاید و سموم را از کلیه ها دفع می‌کند. صدمه‌های کلیوی را ترمیم می‌نماید، خطر ابتلا به بیماری کلیوی را کم کردن می‌دهد و به جذب کلسیم غذاها کمک می‌کند. غذاهایی که ویتامین D دارند عبارتند از: تخم‌مرغ، غلات غنی شده، ماست غنی‌شده، آب پـــرتقال غنی شده، شیر، ماهی و جگر گوساله.

ویتامین C سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و از کلیه ها در برابر هر صدمهی محافظت می‌نماید. ویتامین C صدمه کلیوی را نیز ترمیم می‌کند، عملکرد کلیه را بهبود می‌بخشد، مقدار پروتئین موجود در ادرار را که یک علامت رایج صدمه کلیوی است کم کردن می‌دهد، غذاهایی که ویتامین C دارند عبارتند از توت‌فرنگی، گوجه‌فرنگی، تمشک، گیلاس، فلفل‌سبز شیرین، پرتقال و اسفناج.

اندروید lg مولفیکس