امروز یکشنبه 24 آذر 1398

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

کودکان را بـا چه روغنی ماساژ بـدهیم

1d6edac86d7ac92fc098e2d691932b62

مادران باید بدانند که ماساژ دادن کودک خیلی زیاد مهم است چون استخوانهارا تقویت میکند  و مادرانی که کودک را ماساژ نمی دهند  خیلی زیاد اشتباه میکنند چون ماساژ دادن لازمه  تقویت کودک است حتما این کاررا انجام دهند در این پست شمارا با ماساژ دادن کودک آشنا میکنیم اینکه چه فوایدی دارد و با چه روغنهای ماساژ بدهیم وهر روغن چه فایده ای برای بدن کودک دارد

ماساژ کودک پیش از حمام کردن اهمیت خیلیی دارد. برای اینکه ماساژ با روغن سبب تقویت استخوان می شود. امروزه مادران به جای روغن از لوسیون و کرم های کودک استفاده می کنند، این در حالی است که هیچ چیز نمی تواند جای ماساژ با روغن را بگیرد. اگر در رابطه روغن های سودمند برای ماساژ کودک اطلاعات کافی ندارید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه کنید تا با بعضی از این روغن ها آشنا شوید.بهترین روغن، روغن گیاهی است برای اینکه به آسانی از طریق منافذ پوست جذب می شود. همچنین از آن جا که به آسانی هضم می شود در صورت راه پیدا کردن روغن به دهان کودک، جای دلواپسی وجود ندارد.روغن نارگیل: این روغن برای ماساژ کودک و حتی بزرگسال سودمند است.

ماساژ با روغن نارگیل ولرم تسکین دهنده و برای پوست، مو و استخوان سودمند است. روغن خردل: بدن را گرم نگه می دارد، استخوان ها را تقویت می نماید و سرماخوردگی و سرفه را بهبود می بخشد. این روغن که استفاده از آن برای فصل زمستان پیشنهاد می شود تاحدودی مانع از رشد موهای زاید بدن نیز می شود. پس اگر نمی خواهید کودک موهای زائد در پا، سینه، دست و…داشته باشد با این روغن بدن او را ماساژ دهید.روغن زیتون: نیم ساعت پیش از حمام به موهای کودک مالیده شود تا رشد مو افزودن پیدا کند. در صورت مالیدن به ابرو سبب رشد ابرو نیز می شود. در صورت واکنش نشان دادن پوست کودک، مصرف روغن را قطع کنید.

اندروید lg مولفیکس