امروز سه شنبه 29 مرداد 1398

ساختمان پزشکان

زمان انتشار: بدون تاریخ  

گیاه اکالیپتوس خاصیت ضد باکتریایی دارد

پژوهشات انجام شده روی اکالیپتوس‌های کشت شده در استان فارس نشان می‌دهد که این گیاه خاصیت ضد باکتریایی دارد.

خاصیت اکالیپتوس

به گفته مجله پزشکی هانیما به روایت از سلامت نیوز سید محمود فرش‌پور رضایی مجری این طرح و عضو هیئت علمی ساهنگام پژوهشات آموزش وترویج کشاورزی در فرمود و گو با خبرنگار علمی خبرگزاری فارس فرمود: در پژوهشات خود اثرات طبیعی گیاه اکالیپتوس را مورد وارسی قرار داده‌ایم.

وی ادامه داد: گیاه اکالیپتوس گیاه اهل ناحیه ایران نمی باشد و هنگامی که وارد ایران شد، در مناطق مختلف کشور کشته شد و توانست با این مناطق سازگاری پیدا کند و در این مناطق رشد کرده است.

فرش‌پور افزود: ما در این پژوهشات 11 گونه از گیاه اکالیپتوس در استان فارس و 32 گونه از استان مازندران را برای انجام مطالعات انتخاب کردیم.

وی فرمود: در این پژوهشات برگ این گیاه را خسک کردیم و توانستیم اسانس آن را درست کردن کنیم و درصد مواد مؤثره این گیاه در این پژوهشات مشخص شد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد فرمود: ما در این پژوهشات دریافتیم که گیاهان اکالیپتوس کشت شده در استان فارس اثرات ضد باکتریایی دارند و می‌توانند منجر به تولید داروی دامی برای درمان بیماری ورم پستان در دام‌ها شوند.

وی با اشاره به کارگاه آموزشی هند-ایتالیا در مورد باکتری وقارچ برای پایداری محیط زیست فرمود: این کارگاه آموزشی 29، 30 نوامبر اول دسامبر در دهلی برگزار می‌شود و در این کارگاه من نتایج پژوهشات انجام شده در زمینه اثرات ضد باکتریایی گیاه اکالیپتوس کاشت استان فارس را ارائه می‌کنم.

اندروید lg مولفیکس